Študijný pobyt v Anglicku Bicyklový výlet Športový deň
Lyžiarsky kurz 2007 Otvorenie školského roka 2007 Golf
   
  Študijný pobyt v Anglicku

Posledný týždeň školského roku sme my, gymnazisti navštívili Anglicko. Precestovali sme mnoho kútov tejto krajiny. Veľa sme videli, veľa sme zažili, no hlavným dôvodom, prečo sme absolvovali takúto cestu bol projekt.

V tomto veľkom projekte sa mnoho tímov študentov pokúšalo vyrobiť drevený model budovy, ktorý by odolal čo najväčšiemu zemetraseniu. My sme sa do tohto projektu pridali. Navštívili sme školu St. Peter’s High School, kde sme sa, ako každý normálny žiak, zúčastňovali vyučovania a popri tom ešte aj vyrábali náš už doma navrhnutý model.

Anglickí študenti boli veľmi príjemní a priateľskí a to nám návštevu ešte spríjemnilo. Vyučovacie hodiny boli veľmi zaujímavé. Ale čo ma prekvapilo, bol počet žiakov a veľkosť školy. Zatiaľ čo nás je v triede trinásť, ich je v triede tridsať a to je len zlomok z celkového počtu študentov. Som rád, že som sa tam nikde nezatúlal.

Okrem tejto školy, sme precestovali mnoho zvláštnych miest a komplexov. Najhlbšie sa mi vryl do pamäte Stonehenge, jeden z najstarších monumentov, ktorý sa naozaj oplatí vidieť. Tiež sa mi neuveriteľne páčil záhradný projekt Eden, ktorý sa skladá z poskladaných okrúhlych skleníkov, v ktorých je hotový prales. Nachádzajú sa tam všetky zaujímavé tropické rastliny; od veľkých papradí až po palmy a kakaovníky a orchidey. Musím povedať, že je to naozaj obdivuhodné. Tiež sme navštívili rôzne historické mestá, ako aj hlavné mesto Londýn, Bristol a tiež najjužnejší cíp Anglicka - Lizard point.

Bol to naozaj zaujímavý týždeň a bez váhania si ho v budúcnosti zopakujem.

Tomáš Halgaš


anglicko01.jpg, 66 kB anglicko02.jpg, 61 kB
anglicko03.jpg, 52 kB anglicko04.jpg, 66 kB
anglicko05.jpg, 63 kB anglicko06.jpg, 73 kB
anglicko07.jpg, 89 kB